Suyurdu Köyü Balıklı Göl

Suyurdu Köyü Balıklı Göl

ALUCRA SUYURDU KÖYÜ BALIKLI GÖL GİBİ

Alucra Suyurdu (İlimsu) köyündeki Balıklar Urfa'yı aratmıyor.

Eski adıyla İlimsu yeni adıyla Suyurdu köyünde köy içerisinde bulunan dere üzerindeki köprü çayocağı ve oturma yerinin temellerine yuva yapan ve köy ahalisi tarafından da koruma altına alınan Aynalı Sazan türündeki Balıklar Urfa'nın meşhur balıklı gölünü aratmıyor.

Hayırsever işadamı ve değerli büyüğümüz Ali Yöre ağabeyimizi Alucralı gençlerle ziyarete gittiğimiz esnada Seyfi Keskin bey tarafından gösterilen balıklar dikkatlerimizden kaçmadı.

Nerdeyse sayıları 400-500 tane olan balıklar köprü üzerinden atılan yemlerle su üzerinde inanılmaz görüntülere sebep olurken, izleyenlerinde kendini Urfa'dan farkının olmadığını hissettiriyor.

Köylü tarafından koruma altına alınan ve avlanması yasaklanan balıklar köye ayrı bir güzellik katmış durumda. Köy ileri gelenleri tarafından öğrendiğimiz bilgilerde ilerleyen süreçte köprü altından akan derenin ıslah çalışmalarını tamamlayıp balıklar için çok daha güzel bir ortam hazırlanacağını öğrendik. Bu güzel görüntülerin Alucra ve Suyurdu köyü adına yerli turist çekmek adına çok güzel bir fırsat olduğu  bildirildi.

Yorum eklemek için giriş yapın

Bu kategoriden diğerleri:

Go to top